close
متخصص ارتودنسی
داستان «نه!» - قسمت 91و92و93

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 396
 • کل نظرات : 67
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 25
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 249
 • بازديد ديروز : 152
 • بازديد کننده امروز : 70
 • بازديد کننده ديروز : 64
 • گوگل امروز : 77
 • گوگل ديروز: 50
 • بازديد هفته : 2,280
 • بازديد ماه : 6,763
 • بازديد سال : 52,600
 • بازديد کلي : 348,357
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.166.146.211
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

 

🌴 #نه 91 🌴

 

آجر به آجر .. خشت به خشت دانشگاه اومد بالا و هم از نظر محتوا و هم از نظر عِده و عُده کاملتر شد و آماده بهره برداری! تا اینکه روز تاسیس دانشگاه فرا رسید و علاوه بر چند نفر از سران سیاسی کشور، سفیر ترکیه و نماینده اسرائیل و یه هیئت از اساتید بلند پایه مطالعات ژنتیک و مطالعات زنان در منطقه هم اومدند و در آیین افتتاح دانشگاه شرکت کردند.

 

تا قبل از اینکه بخواد کسی بفهمه که چه خبر داره میشه و به گوش مردم و علما برسه، ما جذبمون هم کرده بودیم و برنامه آموزشیمون هم نوشته بودیم و حتی کلاس ها را هم تقسیم کرده بودیم.

 

این از دانشگاه ...

 

تقریبا پس از گذشت حدود هفت ماه ... بازم شدم همون خانم دکتر جذاب و با موقعیت عالی که کلی برنامه اجتماعی و سیاسی داره و باید دونه دونه و گام به گام قدم برداره!

سه چهار هفته از تاسیس دانشگاه گذشت، تا اینکه قرار شد رای گیری کنیم و برای دانشگاه، زیر نظر سفارت ترکیه و اساتید میهمان بین المللی، برای دانشگاه رییس تعیین کنیم.

 

خب موقعیت ریاست دانشگاه جوری بود که خیلی ویژه تعریف شده بود و اگر به کسی میرسید، یه جورایی میشد اولین رییس دانشگاه زن با مدرک و گرایش بین المللی در افغانستان که تحت لیسانس ترکیه و اسرائیل حمایت میشه!

 

خب طبیعیه که هر کسی برای این جایگاه تلاش کنه و هر چی ته دیگ وجودش داره، بریزه بیرون! اعم از رزومه و تاریخ قبیله و توانمندی های خاص فردی و تالیفات و ......

 

ده نفر ما بودیم ... ده نفر هم کادر اجرایی بود ... ده نفر هم اساتید بین المللی ... و هم ده نفر هم رابط و ناظر از سفارت و وزارت علوم و ... ینی جمعا 40 نفر بودیم!

 

خب این چهل نفر هم الکی و از سر بیکاری و رابطه و پارتی که سر کار نیومده بودند! هر کدومشون یه عالمه قصه و داستان پشت سرشون بود و آدمای انتخاب شده و تربیت یافته دست ترکیه و اسرائیل بودند! حالا بماند که روش جذب و شکار هر کدوم از ما با بقیه فرق داشت ... اما خلاصه هممون به نوعی رقیب سرسخت هم محسوب میشدیم و باید از یکدیگر عبور میکردیم!

 

تا اینکه بعد از دو سه روز رایزنی و بالا و پایین رفتن، فرم های ویژه تعیین هیئت مدیره و ریاست دانشگاه اومد. با توجه به شروطی که گذاشته شده بود و ردیف هایی که داشت، فقط شامل ما ده نفر میشد.

 

بقیه خیلی راحت با این مسئله کنار اومدند و مثل بقیه کشورهای جهان سوم نبود که وقتی یه تیم و یا یه حزب به موقعیتی میرسن، بقیه تیم ها و حزب ها هم قسم میشن که اونا را به زمین گرم بزنن ... حتی به قیمت له و نابود کردن همه ارزشها و اصالت ها !

 

@Mohamadrezahadadpour

 

اما ...

 

تیم ده نفر ما هم خیلی بود و باید یک نفر به عنوان رییس ... یک نفر هم به عنوان جانشین ... یک نفر هم به عنوان معاونت اجرایی ... و یه نفر دیگه هم به عنوان دبیر تعیین بشه! ینی جمعا چهار نفر به عنوان هیئت رییسه دانشگاه تعیین میشدند!

 

اتفاقاتی افتاد که مایلم بدونین!

 

قرار شد که بین ما ده نفر رای گیری بشه. روز رای گیری، نماینده اسرائیل از سفارت ترکیه اومد. وقتی وارد جلسه شد، دو تا پاکت نامه از جیبش درآورد و گذاشت روی میز!

 

همه چشمشون گرد شده و میخوان بدونن چه خبره؟

 

گفت: «رای گیری کنید! بیست دقیقه برای این رای گیری بیشتر فرصت نداریم. باید سریعا به چهار نفر برسید و بازی را تمومش کنیم. کلی کار و بدبختی دارین. شما توسط رای گیری، چهار نفر را برای این پست ها انتخاب کنید. از بین اون چهار نفر، (انگشتش را به طرف اون دو تا کاغذی که با خودش از اسرائیل آورده بود دراز کرد و گفت) این دو نفر، به ترتیب، رییس و جانشین خواهند شد!»

 

یه نفر فورا گفت: «از کجا معلوم که این دو نفری که اسمشون در این دو پاکت هست، جزئی از چهار نفری باشند که توسط ما انتخاب میشن؟!»

 

اون خندید و گفت: «شما هنوز قاعده بسیاری از بازی ها را یاد نگرفتین! اسم این بازی بیست دقیقه ای هست «جیب و سبد» و معمولا طبق این بازی، تخم مرغ های توی جیب ما از سبد شما بیرون میاد! بگذریم! شروع کنید!»

 

خب همه شروع به رای گیری کردند. قرار شد که چهار نفر اولی که بیشترین رای را آوردند به عنوان هسته چهار نفره انتخاب کنیم.

 

تا اینکه موقع شمارش آراء شد. اسم چهار نفر در اومد ...

 

وقتی مشخص شد و بقیه به اون چهار نفر تبریک گفتن، همه چشم ها به اون دو تا پاکت دوخته شد.

 

اونم که دید همه چشماشون به اون دو تا کاغذ دوخته شده، خیلی ریلکس و معمولی، دستشو دراز کرد و اولین پاکت را برداشت و خوند: «ماهدخت ... جانشین دانشگاه!»

 

همه چشم ها رفت سراغ ماهدخت!

 

جوری بهش نگاه میکردیم که نزدیک بود بخوریمش و هلاکش کنیم!

 

اون رفت سراغ پاکت بعدی!

 

قلبمون داشت میومد توی حلقمون!

 

یهو بی هوا ... برداشت و خوند : «سمن! ریاست دانشگاه! تبریک میگم. شما شایسته بهترین ها هستید!»

 

دیگه قضیه از تعجب و اینا رد بود... این قدر غیرمنتظره بود که نمیدونستم چه عکس العملی به خرج بدم!

 

من و ماهدخت! 😳😳

 

از کجا ... تا اینجا که رییس و جانشین دانشگاه!

 

از بعد از اون انتخابات سوری و لیست نهایی و بیست دقیقه تعیین سرونوشت و سبد تخم مرغ و ... رنگ خوشی و خنده از ته دل به خودم ندیدم!

 

میگم براتون ...

 

ادامه دارد...

 

دلنوشته های یک طلبه

@Mohamadrezahadadpour

 

 

 

🌴 #نه 92 🌴

 

همه چیز داشت به صورت خاص و مثل یه پازل از پیش تعیین شده پیش میرفت. اینقدر سریع اتفاق میفتاد که من فقط حق انتخاب چیزهایی داشتم که اونا برام تعیین کرده بودند. ینی حتی نیازم را هم بعد از اینکه برام اون چیز را فراهم میکردند میفهمیدم!

 

مثلا بعد از اینکه دانشگاه تاسیس شد و در روند تاسیس دانشگاه قرار گرفتم، فهمیدم چقدر به استاد دانشگاه شدن و پرستیژ قبلیم نیاز داشتم و یا بعد از اینکه آموزش های خاص دیدم، فهمیدم که اصل و اساس زندگی ینی چی و چطوری باید زندگی کرد؟

 

قصه رییس دانشگاه شدنم هم که دیگه خیلی برام جذاب شده بود و فقط هیجان داشتم و تعجب کردم. وگرنه اینکه بخوام خیلی بعید بدونم و در خودم نبینم که عهده دار مسئولیت دانشگاه بشم، نبود و میدونستم که کسانی که پشتم هستند نمیذارن که کم بیارم!

 

دیگه به جایی داشتم میرسیدم که فکر میکردم دیگه نیاز نیست حتی «دعا» کرد. فقط کافیه «لابی» کرد و با لابی و وصل به قدرت میشه همه راه هایی که قراره خدا در طول 50 سال آیا بهت بده و آیا بهت نده، در کمتر از ده سال رفت و تصاحب کرد!

 

اما وقت و فرصت فکر کردن به این چیزا نداشتم. به قول ماهدخت، تلاش میکردم رها زندگی کنم و در قید و بند افکاری که بخواد حالمو بگیره و وجدانمو گاز بگیره نباشم.

 

با خودم میگفتم که نه خلاف شرع کردم و نه خلاف قانون! چرا باید بترسم و کم بیارم؟ اجازه نمیدم با افکار دختر جهان سومی بودنم، خودمو از ریاست یه دانشگاه معتبر بین المللی به زمین گرم بکوبم و همه چیزو به فنا بدم! نماز و روزم که جایی نرفته و سر جاشه. پاکدامنی و احساس زنونگیم هم که مشکلی نداره. پس چرا باید مثل دورانی که دختر یه آخوند و خواهر دو سه تا رزمنده و فرمانده اطلاعاتی مقاومت بودم فکر کنم و به خودم اجازه تجربه موقعیت ها و رازهای دنیای جدیدی را ندم؟!

 

همه این افکار یه طرف ... حرفای ماهدخت که یه شب که پیش هم خوابیدم بودیم هم یه طرف که گفت: «تو خیلی قابل ستایشی! تو هم در خونه پدریت و زندگی دخترونت آدم موفق و عزیزی بودی و هستی ... و هم در زندگی علمی و جهانیت! من عاشق کسانی هستم که در محرومیت دارن از جبهه مقاومت خدمت میکنن! یه روز داداش و پدرشون را میفرستن جبهه و میشن دختر و خواهر رزمنده و شهید! و هم یه روز عهده دار سکان ریاست دانشگاه بین المللی میشن و ترجیح میدن که اسرائیل و ترکیه را که باهاشون مدت ها دشمن بودند را از نظر علمی به نفع ملتت بدوشی و به هم وطنات خدمت کنی!»

 

دیدم راست میگه و حتی کاری که من دارم میکنم و علم و دانش اونا را به سرزمین خودم میارم و آدم تربیت میکنم چه بسا از عضوگیری برای جبهه مقاومت ارزشمندتر باشه.

 

همه این افکار را داشتم و باهاش کنار اومدم تا اینکه ...

 

هفته اول ریاست و تثبیت قدرتم در دانشگاه که گذشت، قرار شد اعلام موجودیت کنیم. خب روش اعلام موجودیت در اینگونه فضاها فقط یک مسیر و راه مشخص داره: مصاحبه!

 

قرار شد که یه مصاحبه کامل و جامع اما تشریفاتی و از پیش تعیین شده در «روزنامه افغانستان ما» و «روزنامه 8 صبح افغانستان» انجام بدم. سریع یه اطاق فکر تشکیل دادیم و قرار شد سوالات را تهیه و تنظیم و چک کنیم.

 

حدود ده ساعت دربارش فکر و تبادل نظر میکردیم. تا اینکه وسط بحثمون یه فکس اومد. ماهدخت رفت سراغش و دید که فکس از سفارت ترکیه اومده. پس از عرض ادب و احترام نوشته بود که در لا به لای صحبتها و سوالات آموزشی و... ، این شش سوال را هم گنجانده و پاسخ مناسبش را اعلام کنید:

 

1.آینده زنان افغانستان را بدون آموزه های این دانشگاه چطور ارزیابی میکنید؟

 

2.اگر قرار باشد کشور و سفارتی را به عنوان بزرگترین حامی خودتون معرفی کنید چه کشوری را معرفی میکنید؟

 

و اما سومین سوالشون که واقعا در اون سوال موندیم و نتونستیم به جمع بندی برسیم و قرار شد یکی دو شب دربارش فکر کنیم و بعد از اینکه جواب مناسبی براش پیدا کردیم مصاحبه را برگزار کنیم این بود:

 

👈🏾 «نظرتون درباره جذب دانشجو از ایران و برقرار کردن مناسبات علمی با جامعه زنان برابرخواه ایران چیست؟!»🤔

 

خلاصه ندونستیم واقعا چه جوابی باید براش پیدا کنیم. فرصت اون روز تموم شد و قرار شد بریم خونه. ماهدخت گفت من قرار یه مصاحبه دارم و ماشین اومد دنبالش و رفت! درباره اینکه کجا و با کی مصاحبه داره نگفت!

 

تقریبا همه رفته بودند. سر شب بود و من داشتم کارای کارتابلم را جمع و جور میکردم. مطمئنم که درب پایین قفل بود و جز خودم کسی اونجا نبود.

 

نشسته بودم و یه کم لباسم هم کم بود و تو حال و هوای خودم بودم ... که درب اطاقم به صدا دراومد!!

 

اولش فکر کردم توهمی شدم اما بازم در اطاقم به صدا دراومد!

 

ترسیدم و فورا لباسام را درست پوشیدم و خودمو جمع و جور کردم. با صدای لرزون و ترس زیاد گفتم: «کیه؟ کی اونجاست؟»

 

بازم جوابی نشنیدم ... دوباره در یه صدا دراومد!

 

گفتم: «ماهدخت تویی؟ گفتم کیه؟ بفرمایید!»

 

تا اینکه خیلی آروم دستگیره در رفت پایین ... منم آب گلومو قورت دادم ... داشتم سکته میکردم ... در باز شد ... کسی را دیدم که نزدیک بود از دیدنش پس بیفتم!

 

وقتی در باز شد، همون آقاهه ... همون مردی که یه چاقو گذاشت وسط دستام و توی اون قرنطینه ازم بازجویی کرده بود ... وارد شد ... سلام کرد ... و قدم قدم قدم به طرف میزم اومد.

 

قد بلند و قیافه جدی و چشمای وحشی و عینک و ریش پر پشت ...

 

گفت: «باید صحبت کنیم!»

 

به سمت مبل اشاره کردم و با ترس و وحشت گفتم: «بفرمایید!»

 

گفت: «فرصت ندارم. بعدا مفصل تر خدمت میرسم. سِمت جدیدتون بهتون تبریک میگم. امیدوارم تصمیمات درست و به صلاح ملتتون بگیرید.»

 

هنوز اعلام نشده بود اما خبر داشت! گفتم: «خواهش میکنم!»

 

دستشو گذاشت پشت کمرش و سرش پایین بود و تو اطاقم قدم میزد و ادامه داد: «میشه بگید سوالاتی که از سفارت ترکیه بهتون فکس شده چه چیزایی هست؟»

 

گفتم: «شما که خبر دارین!»

 

گفت: «لزومی داره تقاضامو تکرار کنم؟»

 

با دلهره ای که داشتم گفتم: «نه ... لازم نکرده ... یکیش درباره آینده زنان افغانستان هست ...»

 

گفت: «یه لحظه ... بنظرم آینده روشنی دارن ... چون نسلی از مادران و همسران شهدای تیپ فاطمیون و زینبیون و حیدریون و زنان تحصیل کرده و متعهد دیگه دارن پا به عرصه میزارن و دوران را در دست میگرند! خب بعدی!»

 

گفتم: «دومیش هم اینه که کدوم کشور بیشترین تلاش را برای ما انجام داده؟»

 

گفت: «قطعا ترکیه نیست! نباید از پوشش ترکیه استفاده کنید! جوابش یه کلمه است: 👈🏾 اسرائیل‼️ متوجهید که؟!»

 

گفتم: «بعله ... میفهمم! باید بگم اسرائیل؟»

 

گفت: «سومین سوال!»

 

گفتم: « نظرمون درباره جذب دانشجو از ایران و برقرار کردن مناسبات علمی با جامعه زنان برابرخواه ایران؟»

 

گفت: «آهان! همین جا! خب! جواب خودتون چیه؟»

 

گفتم: «هنوز به جمع بندی نرسیدیم! قرار شده دربارش فکر کنیم! نظر شما چیه؟»

 

گفت: «خب شما چرا دوستان ایرانیتون ... اسمشون چی بود؟ چرا از اونا کمک نمیگیرین؟»

 

مثل برق گرفته ها گفتم: «جلوه و ژیلا و شیرین؟!»

 

گفت: «دقیقا ... پس دوست به درد چه موقع ها میخوره؟ همین امشب باهاشون ارتباط بگیرین! راهنماییتون میکنند! ببینید راهکارشون چیه و به دردتون میخوره یا نه؟ بنظرم بدم نیست!»

 

رفتم تو فکر و گفتم: «آره .. دقیقا ... خودشه! پیشنهاد خوبی بود.»

 

گفت: «بنظرم بدون هماهنگی با ماهدخت این کار را بکنید! لزومی نداره بفهمه با اون سه تا خانوم ایرانی ارتباط گرفتین!»

سرمو تکون دادم و تایید کردم ...

 

شاید همه مکالمه ما به سه چهار دقیقه نکشید. اما برای من معجونی بود از: ترس ... راه نو ... نجات از بن بست!

 

خدافظی کرد و رفت ...

 

موقع خدافظی و مکالماتش چندان بهم نگاه نمیکرد ... هروقت هم نگام میکرد، خیلی جدی اما خاص نگاه میکرد!

رفتش ... همون آقاهه ... قد بلنده ... عینکی و سبزه و جدّیه ...

 

وقتی جلوش نشستم، میشم مور ... وقتی نیستش میشم اژدها ...

 

وقتی باهاشم حس میکنم تو خط مقاومتم ... وقتی نیستش از خودم خطرناکتر نیست ...

 

ادامه دارد...

 

دلنوشته های یک طلبه

@Mohamadrezahadadpour

 

 

 

🌴 #نه 93 🌴

 

طبق پیشنهادی که بهم داده بود، با شیرین تماس گرفتم. گفتم: «کجایی؟»

 

گفت: «ترکیه! یه همایش داشتم که اومدم و دارم فردا هم برمیگردم!»

 

گفتم: «خب اینجور جاها که میری، یه ندایی بده تا با هم بریم!»

 

گفت: «ای بابا ... بنیاد سوروس یه همایش داشت. مهمان ویژه اش (آقای حجت الاسلام سید ..................) از کشورمون ممنوع الخروج هست ... به خاطر همین به من سپرده برم!»

 

👈🏾 (بنیاد سوروس "Soros Foundation" با نام اصلی بنیاد جامعه باز "Open Society Institute – OSI" متعلق به جورج سوروس، سیاست‌مدار و سرمایه دار یهودی تبار آمریکایی، در سال ۱۹۹۳ تأسیس شد. هدف این موسسه، آن طور که خود عنوان می‌کند ایجاد و حفظ ساختارها و نهادهای جامعه باز است. خود مؤسسه و رسانه‌های غربی فعالیت بنیاد مذکور را از کمک انسان‌دوستانه گرفته تا بهداشت عمومی و رعایت حقوق بشر و اصلاحات اقتصادی عنوان می‌کنند؛ اما عملا پشتیبان مالی و آموزشی جنبش‌های برانداز جهان است.

بنیاد سوروس از موسسات و مراکزی که به دنبال ایجاد نافرمانی مدنی در جمهوری ‌اسلامی ‌ایران هستند حمایت می‌کند. که مهم‌ترین مورد آن حمایت و پشتیبانی بنیاد سوروس از مرکز ویلسون که «هاله اسفندیاری» از مدیران بخش خاورمیانه‌ای آن است، است. طبق اذعان هاله اسفندیاری، بنیاد سوروس با حمایت کردن از برنامه خاورمیانه‌ای مرکز ویلسون به دنبال ایجاد یک شبکه ارتباط غیررسمی در ایران بوده در جهت عملی نمودن اهداف براندازانه نظام بوده است.

این مساله به این معنا است که بنیاد سوروس سعی دارد تا در مناطقی از جهان با بهانه حمایت از دموکراسی و حقوق بشر جریانات سیاسی را به نفع  رژیم صهیونیستی هدایت کند که مهم ترین ابزار از طریق برنامه های مختلف سیاسی، فرهنگی و اجتماعی و استفاده از سرمایه های هنگفت رژیم مذکور است.) ❌

 

گفتم: «عجب! تو چی؟ هنوز ممنوع الخروج نیستی؟»

 

گفت: «نه ... فعلا فقط ممنوع التصویرم ... راستی ریاستت تبریک میگم! »

 

گفتم: «ممنون! حالا اتفاقا واسه همین زنگ زدم! یه سوال! شما تو ایران چقدر دست و بالت بازه؟»

 

گفت: «از چه نظر؟»

 

گفتم: «از نظر مراودات و مناسبات علمی و تبادل اطلاعات! میتونین با هم لینک بشیم و تبادل بزنیم؟»

 

گفت: «اینجا یه کم دست و بالمون بسته بود ... اما بخاطر پیروزی در انتخابات داره باز و بهتر میشه ... دانشگاه هایی که مطالعات زنان داریم زوده هنوز بندازیم در مناسبات بین المللی! بخاطر همین از طریق سفارت و سفارشات سیاسی بیشتر میشه کار کرد! ینی ما اگر کاری داشته باشیم به جای اینکه بدویم دنبال مصوب کردن و دنگ و فنگ اداریش، در حاشیه و کنار هیئات سیاسیمون در خارج از کشورمون کارمون را پیش میبریم. اینجوری هم هویت ثبت شده که بره زیر نظر و ذره بین نظام و حکومت نداریم ... و هم وقتی بخشی از قدرت باشیم دست و بالمون بازتر میشه و بدون نیاز به ردیف و بودجه و این چیزا، سهم سیاسی و مدنی میگیریم!»

 

با تعجب گفتم: «ینی چی؟ پس چطور اهدافتون را طرح و اجرا میکنین؟!»

 

گغت: «اینجا با دانشگاه و مرکز تخصصی نمیشه حرفت را روی کرسی نشوند! فقط یا باید ngo داشته باشی ... یا به بدنه دستگاه اجرایی مخصوصا خارجه و ارشاد و علوم وصل بشی ... یا اگر بتونی بری مجلس و جزو پارلمان بشی که دیگه نونت تو روغنه و همه چی حله! حتی اگه بری اونجا و به نام خدای باران و مهر بخونی! حالا خیلی واضح نمیتونم توضیح بدم اما اینجا مجلس، اهرم خیلی عالی هست!»

 

گفتم: «جونورای باحالی هستین! ما اینجا دهن خودمونو صاف کردیم تا تازه تونستیم دانشگاه مستقل بزنیم و هزار تا دردسر دیگه! پس حالا ینی چی؟ میتونیم مناسبات و روابط داشته باشیم یا نه؟»

 

گفت: «آره بابا ... خیلی راحت تر از اونی که فکرش کنی! تا روابط وزارت علوم و وزارت خارجه اینجا با موسسات آلن گودمن و سفارت ترکیه خوبه، همه چی جفت و جوره! اصلا میخوای واسه اینکه خیالت راحت کنم دعوت نامه رسمی بفرستیم و دعوتتون کنیم تا بیایید ایران و از نزدیک خودتون ببینید و مناسبات ما و شما شکل بهتری به خودش بگیره؟»

 

گفتم: «پیشنهاد خوبیه! تا جا بیفتیم یه کم طول میکشه اما آره ... خودمم دوس دارم بیام ایران ...پس من فعلا شما را یکی از شرکای علمی و پژوهشیمون میشناسم و معرفی میکنم!»

 

خدافظی کردیم و قطع شد!

 

❌❌❌❌❌❌❌

⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️

 

شیرین بر خلاف چیزی که نشون میداد، چندان باهوش نبود. لااقل هوش اطلاعاتی و شِمّه امنیتیش تقریبا کور بود و به خاطر همین، ما هر وقت میخواستیم گره کور بعضی از موضوعات و یا مسائل تازه را دربیاریم، به فراخور موضوع و شرایطش، توسط یکی از خودشون (مثل سمن) تخلیش میکردیم! و جالبه که هر بار، به موضوعات جدیدتر دیگه ای هم میرسیدیم.

 

اما ...

 

بچه ها بهم خبر دادند که ماهدخت در مدتی که به بهانه مصاحبه با یه نفر، سمن را ترک کرده بوده، این پیام را به کانال ویژه ای که تعریف کرده بودند ارسال کرده: «دارم بهش نزدیک میشم! اجازه ......... میخوام!»

 

جوابی که بهش داده بودند این بود: «چون مامور پوششی نداریم، و هم ......... و هم پاکسازی به عهده خودته، اول مطمئن شو که خودشه!»

 

خب جای نقطه چین پر کردن خیلی مهم بود! بچه ها هیچ الگوریتمی واسه کد اختصاصی عبری که ماهدخت و سازمانش برای اون کلمه مدنظرشون انتخاب کرده بودند نداشتیم و داشتیم حرص میخوردیم! چون هر لحظه امکان وقوع خطر جدی وجود داشت!

 

تا اینکه بالاخره با توسل به حضرت زهرا و مرور همه کانال های خودمون، به نیروهای سایه ی سنی مذهب، موسوم به «بچه های مدرسه قدس» رسیدیم که یکی از کاراشون، رمزنگاری و رمز شکنی بود! از رمزشکنی سامانه های اس 300 و 400 و انواع سامانه های گنبد آهنین گرفته تا کلمات یه ور پریده ای مثل ماهدخت!

 

بهمون گفتن که جای خالی، فقط یه کلمه است ... و اون هم اینه : «عملیات!»

 

و این یعنی خطر محتمل، در حال وقوع است!

 

ادامه دارد...

 

دلنوشته های یک طلبه

@Mohamadrezahadadpour

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید: