close
متخصص ارتودنسی
داستان «نه!» - قسمت 94و95و96

تبلیغات

ما را دنبال کنید

جستجوگر

آمارگیر

 • :: آمار مطالب
 • کل مطالب : 396
 • کل نظرات : 67
 • :: آمار کاربران
 • افراد آنلاين : 1
 • تعداد اعضا : 25
 • :: آمار بازديد
 • بازديد امروز : 250
 • بازديد ديروز : 152
 • بازديد کننده امروز : 70
 • بازديد کننده ديروز : 64
 • گوگل امروز : 77
 • گوگل ديروز: 50
 • بازديد هفته : 2,281
 • بازديد ماه : 6,764
 • بازديد سال : 52,601
 • بازديد کلي : 348,358
 • :: اطلاعات شما
 • آي پي : 54.166.146.211
 • مرورگر :
 • سيستم عامل :

 

🌴 #نه 94 🌴

 

فردا شد و تیم مصاحبه اومدند و شروع کردیم. ماهدخت هم نقطه نظراتش را نوشته بود و به من دیکته میکرد و منم با نظرات خودم تجمیع میکردم و تحویل خبرنگار میدادم.

 

چیزی حدود 4 ساعت طول کشید اما مجموعا مصاحبه خوبی شد. حتی جواب اون سه سوال اساسی و جنجال برانگیز هم دادم و جوری بود که حساسیت یا مشکلی پیش نیومد و همه چیز تا اون لحظه به خیر و خوشی گذشت.

 

تا اینکه اون شب، موقع همیشه برگشتم خونه. بابام به محض اینکه منو دید گفت: «سمن باید با هم حرف بزنیم!»

 

خیلی وقت بود که اینجوری باهام حرف نزده بود. یه کم تعجب کردم و حتی به یاد روزهای کودکیم، یه کم هم ترسیدم. ولی چون بابامو آدم منطقی و صبوری میدونستم، خیالم همیشه راحت بود.

 

رفتیم تو اطاق!

 

بابام شروع کرد و گفت: «دو تا چیزو باید برام روشن کنی!»

با تعجب گفتم: «جانم بابا؟!»

 

گفت: «این دختره ... ماهدخت تا کی باید اینجا بمونه؟ وجودش اصلا به صلاحمون نیست!»

 

گفتم: «مگه باهاتون هماهنگ نشده؟ چون اگر شما مخالف بودین، باید خیلی وقت قبل اعلام میکردین تا یه فکری بکنیم!»

 

گفت: «من فکر نمیکردم اینقدر طول بکشه! حالا اینجا محله قدیمیون نیست اما بازم ممکنه واسمون حرف دربیارن!»

 

گفتم: «بابا فقط همینه؟ ینی فقط به خاطر حرف مردم؟»

 

گفت: «خب نه! بخاطر خیلی چیزای دیگه! ببین دختر جان! من دونه دونه بچه هام دارن کشته و اسیر میشن! بقیشون هم کنترل وضع روحی و زندگیشون خیلی دشواره!»

 

گفتم: «میفهمم بابا ... اما بیشتر نگران منید؟»

 

گفت: «دقیقا ... خودت بهتر از هرکسی میدونی که چقدر روی تو حساسم!»

 

گفتم: «متوجهم الهی دورت بگردم! اما ... منم مثل خودت مامور شدم به اینکه : همه چی آرومه و من چقدر خوشبختم! گفتن به سازشون برقص و رو خودت نیار و خیلی طبیعی باش!»

 

گفت: «تا کی؟ میترسم دیر بشه و حتی تو و مادر و بقیه را هم از دست بدم! آخه این دختر خیلی خطرناکه!»

 

گفتم: «بابا من از این ورپریده هیچی نمیدونم! لطفا تو برام بگو! این دختر کیه؟ اینکه جاسوس هست و آموزش دیده و این چیزا را میدونم ... اما نمیدونم دقیقا چرا اینقدر داره به ما نزدیک میشه و چرا حتی دوستای تو از ایران هم دنبالشن؟ من شدیدا احساس ناامنی میکنم اما دوس دارم بشناسمش! ولی نه به قیمت ضرر و آسیب به شما »

 

گفت: «منم مثل تو ... چندان شناختی دربارش ندارم اما قبل از اینکه تو بیایی، همون آقاهه ... ایرانیه ... به مدت یک هفته من و مادرت را آموزش میداد!»

 

داشتم شاخ درمیاوردم ... گفتم: «بابا شما الان باید اینارا به من بگی؟ چه آموزش هایی؟»

 

گفت: «همه چی! از روش حرف زدن و نحوه اطلاعات بهش دادن گرفته تا .... برامون جالبه که اون آقاهه همه پیش بینی هاش درست از آب دراومد!»

 

گفتم: «مثلا؟»

 

گفت: «مثلا اسم ده دوازده نفر زن و دختر بهمون داد و گفت اینا لازمتون میشه ... گفت اگه دختره خواست، اینا را بهش بدین ... بشینین حفظ کنین و این اسامی را بهش معرفی کنین ... اسامی دختران و زنان خانواده های نظامی و دینی بود ... اما بعضیاش منم نمیشناختم و نمیدونستم کین اما معلوم بود که که همش نقشه این آقاهه است!»

 

گفتم: «بابا خب اینا خیلی عالیه منم بدونم ... الان تکلیف چیه؟ همینجوری باهاش راه بیاییم و بهش حال بدیم؟ اون آقاهه چیزی نگفت؟»

 

گفت: «خب خیلی حرف زد اما اتفاقاتی که داره الان میفته، نگران ترم میکنه ... مثلا سمن جان! تو میدونی رییس دانشگاه شدن ینی چی؟ من تازه امروز از اخبار شنیدم ... تو هم هیچی به من نگفته بودی... اینقدر تو نقشت غرق شدی که حتی با من مشورت نکردی!»

 

گفتم: «به جون مامان، خودمم غافلگیر شدم! ببخشید بابایی! ازم دلگیر نباش! منم گیجم و نمیدونم به کجا دارم میرم!»

گفت: «اما رفتارت اینو نمیرسونه دختر! احساس میکنم داری رنگ و لعاب اونا را میگیری! من بچمو میشناسم... تو خیلی هم از اینجوری بودن و اینجوری زندگی کردن بدت نیومده! مگه نه؟»

 

چیزی نداشتم بگم ... سرمو انداختم پاییین!

 

ادامه داد و گفت: «لابد با خودت نشستی و فکر کردی و دیدی که اگر مثل خواهرات و بقیه دخترای هم سن و سالت باشی و فقط به حرفای من پدر پیرت گوش بدی، به جایی نمیرسی و تصمیم گرفتی با اونا اینقدر راه بیایی تا بشی هم رنگشون! آره؟»

 

بازم چیزی نگفتم!

نفس سردی کشید و گفت: «ببین عزیزکم! من و مادرت تو را با محبت اهل بیت و نون و نمک مقاومت بزرگ کردیم ... نمک نخوری و نمک دون را بشکنی! بنظرم با اون آقاهه یه کم بیشتر مراوده داشته باش! شاید یه کم خشن به نظر بیاد اما تنها کسیه که میتونیم روش حساب کنیم! با وجود اینکه اهل کشور خودمون نیست ولی این همه راه را نیموده واسه وقت تلف کردن! کارش درسته! من فکر میکنم حداقل یکی دو ماه از شماها جلوتره! ینی ذهن و تجربه و حرفاش جوریه که یکی دو ماه بعدش مشخص میشه و از دشمنش جلوتره!»

 

فقط لبمو باز کردم و خیلی با قاطعیت و خیال جمعی گفتم: «چشم بابا !»

 

گفت: «امروز اون آقاهه اینجا بود ... »

 

تپش قلبم رفت بالا ... با چشمای گرد گفتم: «وای بابا ... خب؟ چی میگفت؟»

 

گفت: «اتفاقا سلامت هم رسوند ... دستور پخت و مواد اولیه چند تا غذا را به مامانمت داد ... یه کم هم با من حرف زد ... یه پاکت هم داد که بدمش به تو!»

 

فوری گفتم: «چه پاکتی؟ چیه توش؟»

 

گفت: «نمیدونم ... اما از ظاهرش پیداست که احتمالا کتاب باشه!»

 

رفت و برداشت و آورد ...

 

فورا در پاکتو باز کردم ...

 

یه کتاب بود ...

 

به زبون فارسی!

 

با جلد سیاه و عکس نامشخص یه خانم مشکی پوش با یه جمجمه هم روی جلدش!

 

👈🏾 اسمش این بود: «حیفا»

 

ادامه دارد...

 

دلنوشته های یک طلبه

@Mohamadrezahadadpour

 

 

 

🌴 #نه 95 🌴

 

کتاب را از پدرم گرفتم و به فکر فرو رفتم. میدونستم که اون آقاهه بی دلیل و از روی محبت و احترام، این کتابو به من نداده و قطعا یه هدفی از این کار دنبال میکنه! اما نمیدونستم چه هدفی!

 

رفتم توی اطاقم ... یهو پیام ماهدخت اومد که نوشته بود: «من امشب نمیام خونه ... اگه هم خواستم بیام دیروقت میشه ... نگران نباش!»

 

حتی جوابش ندادم و نپرسیدم کجایی و چرا و ...

 

شروع کردم و همینجوری با کتاب ور رفتم ... دیدم اینجوری نمیشه ... در اطاقمو بستم ... گوشیمو خاموش کردم ... لباسمم عوض کردم و رفتم پشت میزم و شروع کردم به مطالعه!

 

چیزی حدود چهار پنج ساعت ساعت طول کشید... من حتی سرمو از روی کتاب بلند نکردم ... باهاش ترسیدم ... باهاش گریه کردم ... باهاش عصبانی شدم ... باهاش نرم و حتی گاهی خشن شدم ... خلاصه پدرم دراومد تا تموم شد!

 

وقتی سرمو بلند کردم و به ساعت نگاه کردم، دیدم از نیمه شب گذشته ... دیدم واسم غذا توی سینی گذاشتن و آوردن پشت سرم و دیدن که من توجهی به اطرافم ندارم، رفتن!

 

خیلی اعصابم به هم ریخته بود ... خیلی ... از حد و تعریف و توانم خارجه که بگم چقدر قدم زدم و فکر کردم تا تونستم خودمو آروم کنم ...

 

همش با خودم میگفتم کاش این کتابو زودتر خونده بودم ... اما فهمیدم که با کمال تعجب، تازه چند هفته است که چاپ شده! با خودم میگفتم کاش اون لعنتی این کتابو حداقل سه چهار سال زودتر نوشته بود ... اما دیگه این حرفا فایده ای برام نداشت! دوس داشتم یکیو بزنم ... فحش بدم ... خفه کنم ... اما نمیدونستم سر کی خالی کنم؟!

 

به خیال اینکه یه کم آروم بشم، یه چند تا لقمه خوردم ... در حالی که کتاب دستم بود و از دستم نمی افتاد ... شروع کرده بودم و دوباره از اولش میخوندم ... حتی به بعضی از جاهاش که میرسیدم، احساس میکردم واسه اولین باره دارم میخونم و ازش نکات جالبی یاد میگرفتم!

 

اما اینا هیچکدومش جای اینو نمیگیره که : من اون کتاب و اون معلوماتش را خیلی دیر داشتم میخوندم و میفهمیدم! نمیدونستم دقیقا کجای کتاب به دردم میخوره اما احساس کسی داشتم که به خاطر یه زهر کشنده، کشته شده و حالا روحش بالای سر جنازشه و داره میبینه که پادزهرش، بالای سرش بوده و اون خبر نداشته!

 

خب شما جای من! دیگه آیا میشه تا صبح خوابید و بعدش هم صبح از خواب پاشی و خیلی شیک، یه صبحونه و یه نرمش و یه ته آرایش و بری جلسه؟!

 

خب معلومه که نه!

 

وسط همه اون افکار و اوهام بودم که چشمم بسته شد و تا خود صبح، خواب میدیدم!

 

وسط خوابم، یه کم دنده هام و پاهام خسته شده بود و داشت تیر میکشید ... میخواستم جا به جا بشم و بهتر بخوابم که یهو موجی از نور شدید خورشید، از لا به لای مژه هام عبور کرد و فهمیدم که خیلی زود صبح شده!

 

یه شبح تاریک دیدم که نشسته روبروم...

 

دقیق تر نگاش کردم ... دیدم ماهدخته ... داشت موهاش خشک میکرد ... معلوم بود که حموم بوده ... همینطور که با یه دستش، موهاشو خشک میکرد، داشت با اون یکی دستش حتاب حیفا را میخوند!

 

تا دید چشمام بازه، یه نگاه کرد و گفت: «با این سر و وضع قیافه و چشمات، معلومه که دیشب تا صبح با این کتاب داشتی عمرت را تلف میکردی! این چیه میخونی؟ مرتیکه دروغگو نشسته واسه خودش قصه بافته! حوصلت شد بشینی اینا را بخونی؟!»

 

من که تازه بیدار شده بودم و صدام هنوز باز نشده بود، به زور لبمو باز کردم و گفتم: «مشخصه چقدر چرت نوشته! میبینم که خودتم داری موهاتو خشک میکنی اما کتابه از دستت نمیفته!»

 

کتابو بست و به نشانه بی اهمیتی، انداختش روی تخت و گفت: «بیا ... ارزونی خودت!»

 

گوشیشو یه چک کرد و بعدش گذاشت بغل کتابشو رفت دسشویی!

 

اصلا نمیدونم چرا و چطوری؟ اما مثل تیری که از کمون شلیک شده باشه، فورا رفتم سراغ گوشیش! میخواستم تا صفحه اش خاموش نشده، یه دید بزنم!

 

هنوز روشن بود ... صدای شیر آب از توی دسشویی اومد ... قلب منم داشت مثل تلمبه 2000 کار میکرد...

 

رفتم توی پیاماش ... اما خبری نبود ...

 

رفتم توی نرم افزاراش ... اما اونجا هم خیلی شلوغ بود و نمیتونستم تشخیص بدم ...

 

فقط به دلم افتاد که برم سراغ مسنجرش...

 

رفتم و ...

 

صدای بسته شدن آب اومد ...

 

الان نزدیک بود بیاد بیرون!

 

ولی هنوز سایه اش مشخص نبود ...

 

فورا انگشتمو گذاشتم روی مسنجرش ... خوشبختانه قفل نبود ... فقط یه شخص فعال داشت ... کد SS500 ... روی همون انگشت زدم وبازش کردم ...

 

یه چشمم به در دسشویی بود ... اما در باز نشد ... خوشبختانه دوباره شیر آبو باز کرد ...

 

تا اون صفحه را باز کردم با یه سری اشکال و اعداد روبرو شدم ... در اون حالت، تپش قلب داشتم ... اما دستمو گذاشته بودم جلوی دهنم که اگه جمله خاصی دیدم، یهو جیغ نکشم ... نفهمیدم چی نوشته بود ... فقط یه مشت شکل و عدد بود ... مثل قبلا نبود ...

 

تیرم به سنگ خورد ... 

⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️⛔️

❌❌❌❌❌❌❌

 

اما ما میدونستیم چه نوشته بود و چی براش نوشته بودند!

 

نوشته بود: «فرداشب ... تا فرداشب فرصت میخوام ... جاشو پیدا کردم ... فرداشب میرسم سراغش ... نمیذارم از چنگم در بره ... باید به تلافی حضورش در دانشگاه، خودم خدمتش برسم!»

 

و جوابی که براش اومده بود این بود: «موافقت شد!»

 

ادامه دارد...

 

دلنوشته های یک طلبه

@Mohamadrezahadadpour

 

 

 

#نه 96 

 

از اینکه نتونم از چیزی سر در بیارم عصبی میشم و خیلی حرص میخورم. دوس داشتم بدونم ماهدخت چی نوشته و چی جواب دریافت کرده؟ اما نمیتونستم. از یه طرف دیگه هم، دلشوره عجیبی داشتم. دوس نداشتم دست به کار خطرناکی بزنه. دوس نداشتم خرابکاری بکنه و یا کاری بکنه که به ضرر کسی تموم بشه. تصمیم خطرناکی گرفتم. البته اولش نمیدونستم خطرناکه ها ... بعدش فهمیدم که خیلی تصمیم خطرناکی گرفتم. تصمیم گرفتم اون یکی دو روز دنبالش باشم و همه جا باهاش باشم و چشم ازش برندارم. 

 

تو همین فکرا بودم و داشتیم آماده میشدیم که به طرف دانشگاه بریم، که یهو در اخبار اعلام کردند که دو نفر از فرماندهان مقاومت به شهادت رسیدند! جوّ خونمون در اینطور لحظات، خیلی تلخ تر از بقیه لحظات میشد. اینقدر تلخ که پدرم شاید تا دو روز با کسی حرف نمیزد و مدام ذکر میگفت و قرآن و گوشی تلفن از دستش نمیفتاد! یا قرآن میخوند و نثار روح شهدا میکرد ... یا مدام گوشی دستش بود و با رفقاش حرف میزد. 

 

اون روز ... بعد از شنیدن خبر شهادت اون دو تا فرمانده ... دیدم که پدرم داره تو حیاط قدم میزنه و خیلی ناراحته... بعدش فورا تلفن تماس گرفت و بابام ده دقیقه با تلفن حرف میزد. بعدش که تلفنش قطع شد، رفتم پیشش و تسلیت گفتم! بابام در اوج ناراحتی اما با صدایی که فقط خودم و خودش بشنویم گفت: «دوستای داداشت بودند ... از قدیم با باباهاشون دوس بودیم و یکیشون پس یکی از شهدای سوریه بود ... به فاصله کمی از زمان شهادت پدرش، پسر را زدند. اونم تو خاک خودمون... تو محله خودش ... قبل از رسیدن به خونش!» گفتم: «بابا تحلیلتون چیه؟» گفت: «زوده هنوز ... اما ... نمیدونم ... هر کی بوده خیلی اطلاعاتش قوی بوده و تونسته خیلی تمیز عملیات کنه!» 

 

من فورا فکرم مشغول یه چیزی شد ... چون چندان سررشته ای از این چیزا نداشتم نمیدونستم چی بگم؟! از بابا و خانوادم خدافظی کردم. با ماهدخت

 حرکت کردیم و رفتیم به طرف دانشگاه. 

 

ماهدخت که تیپ خبرنگاریش زده بود، وسط راه گفت: «من امروز تا ظهر دو تا مصاحبه دارم ... خیلی هم مهمه ... نمیدونم بتونم بیام دانشگاه یا نه؟ اما تو دانشگاه پیاده شو و منم میرم دنبال مصاحبم!» 

 

گفتم: «باشه ... بی خبرم نذار!» 

 

همینطور که رد میشدیم، دیدیم که در سطح شهر، حسابی جوّ ملتهبی حاکم بود ... آثار ترور شب گذشته اون دو تا فرمانده، خبر و تاثیرش مثل بمب پیچیده بود و همه جا حالت امنیتی داشت! 

 

من دانشگاه پیاده شدم و ماهدخت هم همراه راننده رفت! به محض اینکه پامو گذاشتم توی دفترم، یادم اومد که ای داد بی داد! من قرار بود تعقیب ماهدخت کنم ... قرار بود برم دنبالش و ببینم چیکار میکنه و چیکار نمیکنه؟! خیلی ناراحت شدم ... خیلی زیاد ... به خاطر شنیدن خبر شهادت اون دو تا فرمانده اصلا نقشم یادم رفت و از این بابت خیلی ناراحت بودم. 

 

به کارم مشغول شدم ... که دیدم تلفن زنگ خورد ... منشی گفت: «یه آقایی با لحن و لهجه ایرانی هستند که میخوان با شما صحبت کنن!» 

 

قلبم به تپش افتاد ... گفتم لابد همون آقاهه است ... گفتم: «فورا وصل کن!» خودش بود ... صداش ......... گفت: «سلام ... احوال شما؟» 

 

گفتم: «سلام از بنده است ... وقتی با شما مواجه میشم، نمیدونم خوبم یا نه؟!» 

 

گفت: «ما که از خودیم ... حضورم اذیتتون میکنه؟» 

 

گفتم: «اگه همینو میدونستم خوب بود!» 

 

گفت: «خب همین که دارین برخلاف دیدارهای قبلیمون حاضر جوابی میکنید، ینی الحمدلله خوبین!» 

 

یه کم ته ته دلم قولنج رفت ... گفتم: «درخدمتم!» 

 

گفت: «دوستتون ... ماهدخت خانم! با شما اومدن دانشگاه؟» 

 

گفتم: «تا دانشگاه با هم بودیم ...» 

 

گفت: «بعدش چطور؟» 

 

گفتم: «رفت ... مصاحبه داشت و رفت!» 

 

با تعجب و یه کم عجله پرسید: «نمیدونید با کی و کجا مصاحبه داشت؟!» 

 

گفتم: «به من چیزی نگفت! چطور مگه؟ اتفاقی افتاده؟» 

 

جوابمو نداد و گفت: «خانم لطفا به هر طریق ممکن بفهمید ببینید کجا رفته و قراره با کی مصاحبه کنه؟» 

 

منم با دسپاچگی گفتم: «چشم ... ینی دلم میخواد کمکتون کنم اما نمیدونم چطوری؟» 

 

گفت: «با کی رفت؟ با

 راننده همیشگیتون؟» 

 

گفتم: «آره ... با همون رفت!» 

 

گفت: «خب بسم الله ... چابک باشید لطفا ... من پنج دقیقه دیگه تماس میگریم ... فقط عجله کنید لطفا !» 

 

اینو گفت و حتی منتظر چشم و خدافظی من نشد و قطع کرد ... بوق بوق بوق بوق ... 

 

من سریع شماره راننده را گرفتم: سلام ... 

سلام خانم ... 

ماهدخت پیاده شد؟ 

آره ... گفته منتظرم باش تا بیام ... 

شما کجایین دقیقا؟ 

الو ... خانم ... صداتون قطع و وصل شد؟ 

گفتم کجایین شما؟ 

ما؟ خیابون جنگلی ... ضلع غربی ... 

کوچه چندین؟ اصلا اونجا رفتین چیکار؟ 

کوچه ... اجازه بدین ... آهان ... کوچه ...... 

چی؟ کوچه چند؟ 

کوچه 21 ...

بسیار خوب ... 

گوشیت در دسترس باشه! 

قطع کردم و منتظر تماس اون آقاهه شدم! به منشی هم گفتم اگه آقاهه قبلی بود، فورا وصل کن ... 

 

سر پنج دقیقه زنگ زد ... گفتم: «سلام...» 

 

گفت: «سلام ... میشنوم!» 

گفتم: «خیابون جنگلی ... ضلع غربی ... کوچه 21 ...» 

گفت: «یه لحظه ... اجازه بدید ... (فکر کنم داشت روی نقشه چک میکرد!) » 

گفتم: «جسارتا کمکی از من برمیاد!» 

چیزی نگفت ... داشت دنبال ضلع غربی میگشت ... که یهو شنیدم که آروم با خودش گفت: «یا فاطمه زهرا ...» خانم مطمئنید؟ 

گفتم: «راننده که این گفت!» 

با عجله گفت: «بسیار خوب! خدانگهدار!» 

 

فورا گفتم: «آقا ... لطفا قطع نکنید!» 

گفت: «بفرمایید ! سریعتر لطفا ...» 

گفتم: «میشه بدونم خیابون جنگلی ... ضلع غربی ... کوچه 21 ... کجاست؟» 

 

گفت: «در جریان کارهای ماهدخت هستید؟» 

 

گفتم: «کم و بیش! با اون کتاب حیفا که زحمتش کشیدید بنظرم دارم میام تو باغ! نویسندش خودتونید؟» 

 

گفت: «یه بار دیگه هم اون کتابو بخونید ... خیلی مراقب خودتون باشید ... به توصیه بچه ها که در پرواز باهاتون ملاقات داشتند خوب عمل کنید ... ینی همون بیخیالی و بی توجهی محض! مثل بقیه روزهای زندیگتون ... حتی شوت تر از همیشه ... فقط زندگی کنید تا از گزندش در امان باشید!» 

 

گفتم: «نگران خانوادمم!»

 

 گفت: «نمیدونم! خدا بزرگه ... حاج آقا ایشالله حواسشون جمعه! خانم باید برم ... خدانگهدار!» 

 

فورا گفتم: «ببخشید ... ببخشید ... تورو خدا ... فقط همین یه سوال! ماهدخت قراره از کی مصاحبه بگیره!» 

 

گفت: «مصاحبش نمیدونم ... اما آدرسی که شما الان توسط رانندتون درآوردید، فقط خونه یه شخصیت مهم اونجا بوده ... اونم همون جانشین بیچاره وزارت علوم افغانستان که از شیعه های مقاومت بود و الان خانوادش ....» 

 

به محض شنیدن این چیزا، بغضم گرفته بود ... بغض همراه با هیجان ... فقط تونستم بگم: «نمیدونم ... فقط براتون دعا میکنم ... خدا خودش پشت و پناهتون باشه!»

 

گفت: «تشکر ... خدانگهدار...» و فورا قطع کرد .......... 

 

دلنوشته های یک طلبه

 

@mohamadrezahadadpour

 

 

 

#نه ۹۷

 

با اینکه ماهدخت حدود دو ساعت بعدش برگشت دانشگاه، اما من همنیجور تا عصر تو فکر بودم ... فکر اون دو تا افسر اطلاعاتی که شهید شده بودند ... فکر جانشین وزیر علوم که یهو از دنیا رفت ... فکر خانوادش ... فکرماهدخت ... فکر اون آقاهه و ...

 

حرفی به زبونم نمیومد ... مثل همیشه، کارها را انجام میدادم و به جلسات و کمسیون های مختلف دانشگاه رسیدگی میکردم اما همونجوری، حواسم به ماهدخت بود!

 

تا اینکه عصر قرار شد یه عصرانه بخوریم و کارهای فردا را هماهنگ کنیم. تا نشستیم و منتظر بقیه بچه ها بودیم که بیان، از ماهدخت پرسیدم: «راستی ماهدخت این روزا از کیا مصاحبه میگری؟ بگو برام!»

 

گفت: «خوشبحالت که فقط همین جا نشستی و داری ریاستت میکنی! من بیچاره باید برم گند و کثافت بقیه را با مصاحبه هام پاک کنم!»

 

با تعجب گفتم: «چطور؟»

 

گفت: «بیخیال! ولش کن ... اومدیم یه عصرونه بخوریم و بریم...»

 

همون لحظه یکی از بچه ها سراسیمه وارد شد و گفت: «شنیدین؟ شنیدین چی شده؟»

 

گفتیم نه! خودش اومد و فورا تلوزیون را رشن کرد و زدیم کانال خبر!

 

با کمال تاسف چیزی شنیدیم که اصلا باورمون نمیشد و کلی هم ناراحت شدیم ... اخبار اعلام کرد که: « ادامه اخبار ... صبح امروز، خانواده ...... جانشین سابق وزارت علوم، مورد هدف حمله تروریستی قرار گرفت ... طی اخبار واصله، کل خانواده به قتل رسیده و خانه مسکونی که به آتش کشیده شد!»

 

من دیگه داشت قلبم می ایستاد ... تا اینکه در همون حالت بهت زده که به تلوزیون و صحنه های دلخراش خون و آتش نگاه میکردیم، یهو ماهدخت گفت: «کثافتا ... چقدر پَستن بعضیا ... چطور دلشون اومده با زن و بچه مردم این کارا بکنن؟!»

 

من که داشتم منفجر میشدم، با خشم گفتم: «خدا لعنت کنه باعث و بانیاش!»

 

تا اینکه یه چیزی آخر اون خبر گفت که مُردم و زنده شدم تا شنیدم ... وحشت تمام وجودمو فرا گرفته بود ... مجری خبر گفت: «طبق اظهار نظر پلیس جنایی و پزشک قانونی، بدن سوخته دیگری هم در آن منزل کشف شده که با توجه به ضربات و لطمات عمیق بر جای مانده در بدنش، ابتدا با عامل تروریستی درگیر شده و نهایت الامر از پای درآمده و به حریق مبتلا شد!»

 

یه نفر دیگه؟!

 

غیر از اون خانواده؟!

 

ای داد بر من ...

 

وای حالم بد شد ... تهوع شدیدی کردم و کلی بالا آوردم ...

 

احساس خفگی میکردم ... دوس داشتم خودمو بزنم ...

 

دیگه قادر به ادامه و نشستن در اون جمع نبودم ... بغضی داشتم که هر چی گریه کردم و خودمو زدم و به سر و صورتم لطمه وارد کردم، آروم نشدم ... انگار همه مصیبت هایی که واسه خودم و داداشام و بابا و مامانم و خانوادم برام پیش اومده بود، در برابر اون مصیبت هیچ بود!

 

یه ماشین دربست گرفتم و رفتم ... نمیخواستم با هیچ کس باشم ... مخصوصا با ماهدخت!

 

تا خونه اشک ریختم و بدون اینکه متوجه حضور راننده باشم، ناله کردم و سوختم!

 

رسیدم خونه ... اولین کسیو که دیدم بابام بود ... تا بابامو دیدم، پریدم بغلش ...

 

بابام که بنده خدا گیج شده بود، همنیجوری که نوازشم میکرد، گفت: «چی شده

 بابا؟ چرا آشفته ای؟»

 

به زور حرف میزدم ... با کلمات منقطع گفتم: «بابا ... بابا جون ... اون آقاهه ... اون ... کشته شد ... سوخت ... سوزندش!»

 

بابام که ترسیده و رنگش عوض شده بود، گفت: «راس میگی؟ مطمئنی؟»

 

به زور گفتم: «آره ... تو اخبار گفت ...»

 

بابام که خیلی ناراحت شده بود، گفت: «انا لله و انا الیه راجعون! خدا بیامرزتش ... وای بر ما ... من باید بررسی کنم ...»

 

مادرم یه آرامبخش بهم داد و گرفتم خوابیدم ...

 

..............................................................................

 

اون شب همه بچه ها بخاطر رکبی که ماهدخت به تیم تعقیب کنندش زده بود شوکه و به خاطر شهادت و قتل عام یک خانواده مظلوم و یکی از بچه های خودمون خیلی ناراحت بودند.

 

چون معمولا هزینه شهادت یک مامور مخفی و شهری، خیلی سنگین تر از یک مامور میدانی و یا حتی اطلاعات عملیاتی است.

 

اون شب، پیامی که ماهدخت برای سازمانشون ارسال کرده بود حاکی از این بود که دارن با دمشون گردو میشکنن و از ما زهر چشم گرفتن!

 

نوشته بود: «تمام شد ... با یه تیر، دو نشونه را زدم ... هم اون خانواده و هم محمد! ... با تمام مشخصاتی که ازش داشتم تطبیق داشت ... لطفا به محض تایید صحت ماموریتم، پایان مرحله اول ماموریت را اعلا کنید!»

 

بهش جواب دادند: «ظاهرا کار آنچنان هم تمیز صورت نگرفته! چون راننده مجبور شده به خاطر کشوندن محمد به اونجا، ماجرا را به سمن بگه! هدف بعدی: سمن!»

 

ادامه دارد...

 

دلنوشته های یک طلبه

@mohamadrezahadadpour

ارسال نظر

نام
ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
وبسایت
:) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
نظر خصوصی
مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
کد امنیتی

نظرات ارسال شده

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید: